HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Flamurtari/ Gjika debaton rëndë me tifozet vendas
nga AlbaniaSoccer   E diel, 15 Shtator 2013 22:02   pdfShtypEmail

Ne mesin e pjeses se pare te ndeshjes Flamurtari-Skenderbeu presidenti i ekipit dhe shpetim-gjikakryetari i bashkise se Vlores Shpetim Gjika debaton ashper me nje tifoz te Flamurtarit. Z.Gjika i beri disa here thirrje tifozit qe te mos shante , por tifozi i as e vuri ujin ne zjarr fare dhe kjo beri qe Gjika te shperthente ne sharje kundrejte tij. Sharjet e renda te ndersjellta ben qe presidenti i vlonjateve te urdheronte forcat e sigurise ta largonin jashte stadiumit ultrasin vlonjat. Pak caste me vone Presidenti Gjika shkoi dhe vet ne ndjekje te tifozit dhe kjo beri qe ai mos te ishte perkrah homologut te tij disa minuta me vone ne incedentin e rende qe ndodhi kur tifozi vendas goditi Presidentin Takaj duke e gjakosur.


busy
komente