HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 24 Korrik 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10
 Kronika e ndeshjes: Java 33 - E mërkurë, 19. Maj 2010 - 21:00 h

DinamoBesa
43

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E mërkurë, 19 Maj 2010
Match Time :21:00 h
 
Playground :Stadiumi Kombetar "Qemal Stafa" - Tirana
Match referee(s):Lorenc JEMINI
 

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

 Eventet
Gol
 • 41' : Bekim KULI ( 1 )
 • 63' : Fatjon SEFA ( 1 )
 • 69' : Elis BAKAJ ( 1 )
 • 81' : Fatjon SEFA ( 1 )
 • 17' : Daniel XHAFAJ ( 1 )
 • 52' : Artion POCI ( 1 | (P) )
 • 61' : Bledar MANCAKU ( 1 )
Karton i verdhe
 • 46' : Fatjon SEFA ( 1 )
 • 49' : Edvin BAKAJ ( 1 )
 • 65' : Bledar MANCAKU ( 1 )
 • 75' : Erbim FAGU ( 1 )
Karton i verdhe-kuq
  • 70' : Artion POCI ( 1 )