HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 25 Shtator 2023
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2015-16
 Kronika e ndeshjes: Java 2 - E shtunë, 29. Gusht 2015 - 17:00 h

LaciTirana
11

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 29 Gusht 2015
Match Time :17:00 h
Match number :5
 
Playground :Stadiumi "Kastrioti" - Krujë
Match referee(s):Erjon VELO, Andi KOCI, Klodian SHAHINI, Fatmir LAMA
 
Spektatore: 1.200
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
Zv/Tranjer
   Eventet
  Gol
  • 30' : James ADENIYI ( 1 )
  • 92' : Erando KARABECI ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 21' : Elton DOKU ( 1 )
  • 31' : Emiljano VELIAJ ( 1 )
  • 53' : Tauland SEFGJINI ( 1 )
  • 31' : Ronald GERCALIU ( 1 )
  • 63' : Olsi TEQJA ( 1 )
  • 64' : Masato FUKUI ( 1 )
  • 75' : Dorian KERCIKU ( 1 )
  • 90' : Gentian MUCA ( 1 )
  • 93' : Stivi FRASHERI ( 1 )
  Karton i verdhe-kuq
  • 76' : Emiljano VELIAJ ( 1 )
  • 93' : Masato FUKUI ( 1 )