HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 21 Prill 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

EUROPA League 2010-11
 Kronika e ndeshjes: Second Qualifying Round - E enjte, 15. Korrik 2010 - 09:00 h

Football Club UtrechtTirana
40

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E enjte, 15 Korrik 2010
Match Time :09:00 h
 
Playground :De Galgenwaard
Match referee(s):Stelios TRIFONOS, Stelios NIKITA, Ioannis LOUCA, Panayiotis KAILIS
 
Spektatore: 3.800
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Autogol
  • 27' : Entonio PASHAJ ( 1 )
  Gol
  • 8' : Ricky Van WOLSWINKELl ( 1 )
   Karton i verdhe
    • 36' : Entonio PASHAJ ( 1 | )
    • 9' : Ilion LIKA ( 1 | )
    Karton i verdhe-kuq
     • 86' : Ilion LIKA ( 1 | )