HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 13 Korrik 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Superkupa 2010
 Kronika e ndeshjes: Finale - E hënë, 16. Gusht 2010 - 22:30 h

DinamoBesa
13

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E hënë, 16 Gusht 2010
Match Time :22:30 h
 
Playground :Stadiumi "Niko Dovana" - Durrës
Match referee(s):Sokol JARECI
 
Spektatore: 4.000

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

 Eventet
Gol
 • 0' : Elis BAKAJ ( 1 )
 • 64' : Artion POCI ( 1 | Penallti )
 • 74' : Paulin DHEMBI ( 1 )
 • 85' : Ariel SHTINI ( 1 )
Karton i kuq
 • 38' : Roland PEQINI ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 0' : Arjan PISHA ( 1 )
  • 0' : Asion DAJA ( 1 )
  • 0' : Emiljano VILA ( 1 )
  • 0' : Sajmir GJOKEJA ( 1 )
  • 0' : Meglid MIHANI ( 1 )
  • 0' : Dimitri LAZAREVSKI ( 1 )
  • 0' : Artion POCI ( 1 )
  Karton i verdhe-kuq
  • 78' : Arjan PISHA ( 1 )