HOT NEWS
E mërkurë, 28 Shkurt 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

EURO 2012 - Ukraine & Poland
 Kronika e ndeshjes: 3 - Ndeshjet Kualifikuese - E premte, 08. Tetor 2010 - 21:30 h

ShqiperiBosnia & Herzegovina
11

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E premte, 08 Tetor 2010
Match Time :21:30 h
 
Playground :Stadiumi Kombetar "Qemal Stafa" - Tirana
Match referee(s):Kristinn JAKOBSSON, Sigurdur THORLEIFSSON, Olafur GUDFINNSSON, Magnus THORISSON
 
Spektatore: 15.250
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Gol
 • 45 ' : Klodian DURO ( 1 )
 • 21' : Vedad IBISEVIC ( 1 )
Karton i verdhe
 • 38' : Armend DALLKU ( 1 )
 • 9' : Erjon BOGDANI ( 1 )
 • 39' : Senad LULIC ( 1 )
 • 45' : Adnan MRAVAC ( 1 )
 • 53' : Emir SPAHIC ( 1 )

 Permbledhja
Min 93 Mbaron ndeshja ne barazim 1-1
Min 92 pozicjon jashte lojet per Bosnjen
Del Dzeko hyn Ibricic
Min 89 behet gati per te hyre Ibricic
Min 88 Gjuan Pjanic dhe perseri traverse
Min 87 Faull e Duros mbi Dzekon
Min 85 Del Salihi hyn Hyka
Min 83 Gjuan Misimovic mbi traverse
Min 82 goditje e lire per Bosnjen ne pozicjon ballor rreth 25 metra
Min 82 behet gati per te hyre Hyka
Min 80 Rikthehet ne fushe Cana
Min  79  Cana del nga fusha per tu mjekuar nga doktoret e kombetares
Min 78 Tjeter rast per Bosnje por gjuajtja e lehte pritet nga Beqaj
Min 74 Sulm i lojtarve te Bosnjes por pret Beqaj.Ne kete aksion demtohet lehte Cana
Min 69 Rast i mire per Lilen i vetem ne zone por krosi i tije dergohet ne goditje kendit
Min 65 Del Muzaka hyn Lika
Min 64 Goditje e lire per Bosnjen.Gjuan Pjanic qe godet traversen
Min 61 Rast per Bosnjen por pret Beqaj qe dergon topin ne goditje nga kendi
Min 55 Edhe Gilman Lika gati per te hyre ne fushe
Min 53 Karton i i verdhe per Spahic.Faull mbi Lilen
Ne fillimin e pjeses se dyte Bosnja ka nderruar edhe portjerin.Ka dale Hasagic ka hyre Begovic
Min 50 Faull mbi Salihin ne mesfushe
Nderrim edhe per boshnjaket Del Mravac hyn Pandza
Min 1 Pjesa e dyte Hyn Skela del Bogdani
Min 47  Mbaron pjesa e pare
Klodian Duro shenon nje super gol nga goditja e lire
Min 46 Gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool
dy minuta shtese nderkohe qe Duro pergatitet te gjuajne goditjen e lire
Min 45 Karton i verdhe per Mravac prekje e topit me dore ne hyrje te zones
Min 40 Pozicjon jashte loje per Dzekon
Min 39 Dalin ne nxemje,Skela,Beqiri dhe Teli
Min 39 Karton i verdhe per Lulic.Protesta ndaj albitrit
Min 38 Karton i verdhe per Dallkun qe ben nje nderhyrje te rende
Min 36 Goditje nga kendi per Bosnjen
Min  32 Super gjuajtje e Salihit por topi perplaset ne traverse
Min 31 Tjeter pozicjon jashte loje por kete here per Bogdanin
Min  29  Pozicjon jashte lojet i dyshimte per Salihin
Min 27 Bogdani gjuan ne hyrje te zones por topi perfundon jashte
Min 21 Shenon Ibisevic nga nje kros i ardhur nga e djathta e sulmit boshnjak
Min 9 Karton i verdhe per Bogdanin
Fillon ndeshja

Lajmet e Fundit

  Lajmet me te lexuara

   Komentet e fundit