HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 24 Maj 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

EURO 2012 - Ukraine & Poland
 Kronika e ndeshjes: 14 -Ndeshjet Kualifikuese - E martë, 11. Tetor 2011 - 21:00 h

ShqiperiRumania
11

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E martë, 11 Tetor 2011
Match Time :21:00 h
 
Playground :Stadiumi Kombetar "Qemal Stafa" - Tirana
Match referee(s):Gediminas MAZEIKA, Vytautas ŠIMKUS, Arturas PIPIRAS, Sergejus SLYVA
 
Spektatore: 2.800
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
Zv/Tranjer
   Eventet
  Gol
  • 24' : Hamdi SALIHI ( 1 )
   Karton i verdhe
   • 75' : Ahmet JONUZI ( 1 )
   • 56' : Banel NICOLITA ( 1 )
   • 70' : Gabriel TAMAS ( 1 )

    Permbledhja

   90+5-Perfundon ndeshja ne barazim

   90-Arbitri katert akordon pese minuta shtese

   87-Largohet Lazar dhe futet Bucur

   86-Gjuan Sabien Lilaj, por pret portieri rumun pa problem

   79-Tifozet bombardojne fushen me fishekzjarre. Arbitrat ndalojne ndeshjen per afro dy minuta

   77-Largohet Roshi dhe ne vend te tij aktivizohet Muzaka

   77-Luchin shenon golin e barazimit

   75-Januzi ndeshkohet me karton te verdhe

   72-Goditje kendi per Rumanine. Topi i krosuar gjen nje lojtar rumun ne zone, ai gjuan por Cana e largon duke i mohuar golin

   69-Karton i verdhe per Tamas

   67-Largohet Bakaj dhe ne vend te tij Hyka

   64-Mutu per pak sa nuk shenon golin e barazimit pas nje kombinimi te bukur

   63-Largohet Nicolita dhe aktivizohet Torje

   59-Inkursion vetiak i Roshit i cili kroson per Salihin, por ka nderhyre portieri mik

   56-Nicolita ndeshkohet me karton te verdh

   55-Mutu zihet ne pozicion jashte loje

   54-Faull ne favor te Lales

   52-Goditje e lire per Rumanine

   49-Largohet Marica dhe aktivizohet Stancu

   49-Demtohet Marica dhe le fushen e lojes

   46-Januzi aktivizohet ne vend te Bogdanit

   Fillon pjesa e dyte

   45+2-Perfundon pjesa e pare me fitoren minimale te kuqezinjve 1-0

   45-Arbitri katert akordon dy minuta shtese

   42-Ujkani del shpejt duke neutralizuar gjithcka

   37-Marica shenon gol, por me pare kishte vershellyer arbitri per nje pozicion jashte loje

   34-Ujkani del ne menyre te gabuar, por jane mbrojtesit ata qe largojn rrezikun nga porta jone

   34-Goditje kendi per Rumanine

   33-Lala shkakton faull ndaj Mutu

   32-Salihi humbet nje rast shume te mire per te shenuar golin e dyte. I vetem me porten e boshatisur vetem dy metra larg bene me te veshtiren duke  e cuar topin jashte

   30-Tifozet brohorasin emrin e kroatit ne kor

   25-Roshi rast te mire per te shenuar golin e dyte. Gjuan nga 28-metra dhe topi kalon vetem pak larg shtylles se majte

   24-Bakaj kroson nga kendi, aty Salihi duke perfituar dhe nga dalja e gabuar e portierit Lung shenon golin e avantazhit me koke

   17-Cana shkakton faull ndaj Marica

   17-Bogdani jep nje asist per Lilen, por kavajsi gjuan shume dobet

   16-Salihi zihet ne pozicion jashte loje

   14-Dallku kroson nga krahu i djathte, por Bakaj nuk e ka stopuar dot

   12-Demtohet Adrian Mutu. Merr ndihmen mjekesore

   8-Rast ideal per Rumunet per te shenuar golin e pare me ane te Latovlevici, por Ujkani e ka devijuar topin me kembe ne goditje kendi

   1-Topin e pare e luan Rumania

   Stadiumi i boshatisur, per shkak te cmimeve te kripura te vendosura nga FSHF

   Fillon ndeshja
   Latovlevici