HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Qershor 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 5 - E shtunë, 15. Tetor 2011 - 17:00 h

VllazniaTirana
22

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 15 Tetor 2011
Match Time :17:00 h
 
Playground :Stadiumi "Loro Boriçi" - Shkodër
Match referee(s):Gezim KOKA, Emirjon SINO, Ridiger COKAJ, Artan TAULLAI
 
Spektatore: 5.400
Weather:sunny
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Gol
 • 51' : Xhevahir SUKAJ ( 1 )
 • 61' : Gavrilo PETROVIC ( 1 )
 • 76' : Mario MORINA ( 1 )
 • 78' : Klodian DURO ( 1 )
Karton i verdhe
 • 15' : Dritan SMAJLI ( 1 | faull )
 • 71' : Xhevahir SUKAJ ( 1 )
 • 28' : Julian AHMATAJ ( 1 | faull )
 • 41' : Elvis SINA ( 1 | faull )
 • 71' : Erjon DUSHKU ( 1 )
 • 89' : Afrim TAKU ( 1 )

 Permbledhja

90+4-Mbyllet ndeshja ne barazim 2-2. Barazim edhe faullat 10-10 ashtu si kornet 6-6

90+4- Lika gjuan nga jashte, por topi perfundon larg portes

90+1-Sukaj humbet nje gol fare te lehte i vetem para portjerit

90-Del Morina futet Hepple. Nderkohe arbitri akordon 4-minuta shtese

89-Taku ndeshkohet me karton te verdhe

88-Demtohet Morina. Largohet nga fusha per te marre ndihmen mjeksore

87-Goditje nga kendi per Tiranen. Topi perfundon jashte

85-Gjuan Lika dhe Vujadinovic me nje pritje jo shume te sigurt devijon ne korne

81-Del Vajushi futet Djepaxhia

79-Tirana barazon me ane te Duros

78-Belisha gjuan jashte

76-Tirana shenon me ane te Morines

75-Pozicjon jashte lojet per Sukajn

74-Goditje nga kendi per Tiranen. Mbrojtja shkodrane largon topin

71-Karton i verdhe per Dushkun dhe Sukajn. Edhe pse faull ishte evident nga ana e Dushkut

70-Tjeter goditje e lire nga larg e Sukajt. Kete here topi kalon mbi traverse

67-Dy zevendesime per Tiranen. Del Sina futet Ferraj. Del Ahmataj futet Tushe

66-Vjen goditja e pare nga kendi per Tiranen

65-Tjeter gjuatje super e Sukajt, por kete radhe pret Lika. Sulmuesi me shpine nga porta kthehet dhe gjuan me gjysmeroveshate

64-Duro gjuan teper gabim. Topi perfundon shume larg portes shkodrane

61-Tjeter super gol per shkodranet. Gavrilo Petrovic me nje gjuatje fluturimthi godet trekendeshin e portes tiranase

61-Goooooooooooooooooooooooooooooooool

60-Vjen goditja e peste nga kendi per Vllaznine

58-Sukaj ndalet me faull ne zonen anesore te mesfushes

53-Lika largon ne korne nje gjuajtje-kros te Smajlit

51-Nje super gol i Sukajt qe me nje goditje te lire nga rreth 35-metra m'poshte Liken

51-Goooooooooooooooooooooooooooooooooooool

48-Aksioni zhvillohet shpejt dhe topi perfundon ne koken e Morines i cili perballe portes gjuan
jashte


48-Smajli kroson, por topi ndalet nga portjeri Lika

47-Sina nderhyne rende ndaj Vajushit, por alrbitri per çudi nuk e ndeshkon me karton

46-Ndeshja fillon me nje zevendesim tek Vllaznia. Del Sinani futet i riu Bardulla

Behet gati per te filluar pjesa e dyte. Nderkohe qe shtohet numri i tifozeve

45+1-Mbyllet pjesa e pare me rrjeta te paprekura

45-Arbitri akordon 1-minute shtese

43-Vajushi shmange 3-4 mbrojtesa dhe gjuan drejt portes. Pret Lika

42-Krosi i Sinanit largohet nga mbrojtja bardheblu

41-Sina ndeshkohet me karton te verdhe. Goditje e lire per Vllaznine ne hyrje te zones

40-Goditje nga kendi per Vllaznine. Zona spastrohet nga mbrojtesit tiranas

39-Rast i mire per Liken, por Vujadinovic pret shkelqyeshem

36-Vajushi gjuan lehte dhe topi ndalet nga portjeri Lika

33-Sinani ndalet ne pozicjon jashte loje

31-Rikthehet Bala

29- Bala demtohet ne nje duel me Muçen. Sulmuesi i Tiranes demtohet ne impaktin me terrenin

28-Ahmataj ndeshkohet me karton te verdhe

28-Taku godet shtyllen

27-Lika gjuan dhe Vujadinovic devijon ne korrne

26-Gjuan Sukaj dhe topi perfundon jashte

24-Goditje e lire per Tiranen qe largohet nga mbrojtja shkodrane

15-Smajli merr karton te verdhe.Pas nje vendimit te cuditshem te arbitrit i cili nuk jep nje faull ne favor te Vllaznise, Smajli nderhyn rende kunder nje kundershtarit

13-Gilman Lika godet traversen me nje gjuajtje te lire

11-Vajushi humbet nje rast ideal. I vetem para Likes gabon ne gjuajtje

10-Lika gjuan dhe topi pritet lehtesisht nga Vujadinovic

7-Gjuan Sinani, por gjuajtja e tije devijohet dhe perfundon ne duart e Likes

2-Bala gjuan dhe topi del jashte

Fillon ndeshja me nje prezence te pelqyeshme spektatoresh