HOT NEWS
E mërkurë, 17 Prill 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 9 - E shtunë, 19. Nentor 2011 - 17:14 h

SkenderbeuFlamurtari
21

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 19 Nentor 2011
Match Time :17:14 h
 
Playground :Stadiumi "Skënderbeu"
Match referee(s):Gezim KOKA, Ridiger COKAJ, Preng PJETRUSHI, Edvin HOXHA
 
Spektatore: 5.600
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Penallti
 • 47' : Bledi SHKEMBI ( 1 )
  Gol
  • 67' : Igli ALLMUCA ( 1 )
  • 53' : Ndricim SHTUBINA ( 1 )
  Karton i kuq
  • 45-4' : Ditmar BICI ( 1 )
   Karton i verdhe
   • 45-4' : Daniel XHAFAJ ( 1 )
   • 67' : Igli ALLMUCA ( 1 | heq bluzen pasi shenon golin )
   • 93' : Orges SHEHI ( 1 | per vones te lojes )
   • 35' : Alechenwu ABRAHAM ( 1 | Faull )
   • 85' : Nijas LENA ( 1 | gjuan topin kur ishte ndaluar loja )

    Permbledhja


   90+3-Arbitri vershellen duke perfunduar lojen. Skenderbeu fiton me rezultatin 2-1

   90+3-Shehi ndeshkohet me karton te verdh per vones te lojes

   90+2-Allmuca zihet ne pozicion jashte loje

   90-Arbitri akter akordon tre minuta shtese

   90-Largohet Bratic dhe futet Biskup

   88-Faull na favor te Vrapit

   85-Nijaz Lena ndeshkohet me karton te verdh

   80-Largohet Muzaka futet Kerciku

   76-Trajneri Lutaj kryen dhe zevendesimin e fundit. Largon Kuqin dhe aktivizon Telushin

   73-Largohet kapiteni Sakaj dhe aktivizohet Polizoi Arbri

   72-Goditje denimi ne favor te Flamurtarit

   67-Allmuca ndeshkohet me karton te verdh pasi heq fanellen pasi shenon golin

   67-Allmuca shenon golin e avantazhit duke perfituar e nga dalja e pasigurt e Mockes

   66-Flamurtari kryen zevendesimin e pare. Largohet Progni dhe futet Begaj

   66-Goditje kendi per Skenderbeun

   63-Orelesi kalon bukur nga e majta duke futur nje top ne zone, por aty Xhafa gjuan, por nuk gjen porten

   62-Shtubina eshte i demtuar

   60-Muzaka faull ndaj Nijaz Lenes

   56-Largohet Gvozdenovic dhe futet Erbim Fagu

   55-Vilfor Hysa vetem 8-metra larg portes nuk gjuan ashtu sic duhet, duke shperdoruar nje rast mjaft te mire per te kaluar ne avantazh ekipin e Flamurtarit

   54-Daniel Xhafa i vetem me Mocken nuk arrin te shenoje

   53-Shtubina barazon rezultatin duke shenuar nje super gol nga 18-metra

   51-Kapiteni Shkembi shkakton faull ndaj Lenes

   50-Kapiteni Sakaj nderhyn ne menyre te parregullt ndaj Xhafes

   48-Hysa zihet ne pozicion jashte loje

   47-Muzaka shkakton faull ndaj Veliut

   46-Daniel Xhafa gjuan devijohet ne goditje kendi

   46-Fillon pjesa e dyte

   45+7-Perfundon pjesa e pare me fitoren minimale te Skenderbeut 1-0

   45+7-Futet ne fushe nje tifoz korçar qe bllokohet nga lojtaret e Skenderbeut

   45+4-Karton i kuq per Bicin. Largohet nga stoli edhe drejtori teknik i Flamurtarit Lushaj

   45+3-Tension ne fushe. Xhafa dhe Bici ofendojn pankinen vlonjate

   45+2-Gjuan Shkembi dhe 1-0 per Skenderbeu

   45+1-Penallti per Skenderbeun. Faull i dyshimte i Veliut. prekje e topit me dore

   45-Arbitri akordon 2-minuta shtese

   43-Goditja e peste nga kendi per Skenderbeun

   41- Ngrihen ne nxemje Fagu dhe Kerciku.Ka probleme per Radas pas nje perplasje me Abraham


   37-Goditje nga kendi per Skenderbeun, por bllokon Mocka. Edhe goditjet nga kendi jane ne barazim.4-4

   35-Faull i Abraham ndaj Bratic. Ndeshkohet me karton te verdhe

   33-Radas gjuan jashte

   28-Xhafa ndalet ne pozicjon jashte lojet

   25-Muzaka i vetem afer Mockes godet me koke, por topi perfundon jashte

   21-Gjuajtja e Prognit devijot me veshtiresi nga Shehi

   21-Faull i Shkembit ndaj Lenes

   18-Rast i mire per Flamurtarin. Lena ne rafishate godet shtyllen pas devijimit te Shehit

   9-Gjuan bukur nga larg Hysa, Shehi devijon ne goditje kendit

   5-Gjuan Progni pret Shehi

   1-Gjuan Muzaka pret lehtesisht Mocka

   1-Fillon ndeshja

   Vonon fillimi i ndeshjes per shkak te tymusve te hedhura nga tifozat korçar

   Lajmet e Fundit

    Lajmet me te lexuara

     Komentet e fundit