HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 20 Maj 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 12 - E shtunë, 17. Dhjetor 2011 - 14:00 h

ApoloniaSkenderbeu
15

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 17 Dhjetor 2011
Match Time :14:00 h
 
Playground :Stadiumi "Loni Papuçiu" - Fier
Match referee(s):Bardhyl PASHAJ, Denis REXHA, Aranit LULAJ, Ermal BARUSHI
 
Spektatore: 2.400
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Penallti
  • 38' : Bledi SHKEMBI ( 1 )
  Gol
  • 71' : Mustafa AGASTRA ( 1 )
  • 30' : Gjergj MUZAKA ( 1 )
  • 47' : Adnand TAHIRLLARI ( 1 )
  • 55' : Davor BRATIC ( 1 )
  • 75' : Bernardo RIBEIRO ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 20' : Renato NACI ( 1 )
  • 27' : Armando MEHMETAJ ( 1 )
  • 46' : Gazment CIMILI ( 1 )
  • 27' : Nuredeen ORELESI ( 1 | faull )
  • 30' : Gjergj MUZAKA ( 1 )
  Karton i verdhe-kuq
  • 37' : Armando MEHMETAJ ( 1 )