HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 01 Shkurt 2023
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kupa e Shqiperise 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Finalja - E enjte, 17. Maj 2012 - 20:00 h

TiranaSkenderbeu
10

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E enjte, 17 Maj 2012
Match Time :20:00 h
Match number :3
 
Playground :Stadiumi Kombetar "Qemal Stafa" - Tirana
Match referee(s):Denis REXHA, Ermal BARUSHI
 
Spektatore: 10.000
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
   Eventet
  Demtim
  • 18' : Elvis SINA ( 1 )
  • 58' : Davor BRATIC ( 1 )
  Gol
  • 107' : Bekim BALAJ ( 1 )
   Karton i verdhe
   • 14' : Arjan PISHA ( 1 )
   • 66' : Julian AHMATAJ ( 1 )
   • 96' : Gerhard TUSHE ( 1 )
   • 103' : Dorian KERCIKU ( 1 )
   • 35' : Marko RADAS ( 1 )
   • 43' : Renato ARAPI ( 1 )
   • 90 2' : Bledi [1124] SHKEMBI ( 1 )