HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 29 Maj 2023
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2012-13
 Kronika e ndeshjes: Java 10 - E mërkurë, 21. Nentor 2012 - 18:00 h

SkenderbeuFlamurtari
31

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E mërkurë, 21 Nentor 2012
Match Time :18:00 h
 
Playground :Stadiumi "Skënderbeu"
Match referee(s):Bardhyl PASHAJ, Ermal BARUSHI, Elvis PEZA, Denis REXHA
 
Spektatore: 5.000
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Demtim
 • 27' : Sabien LILAJ ( 1 )
  Gol
  • 17' : Pero PEJIC ( 1 )
  • 68' : Sebino PLAKU ( 1 )
  • 76' : Pero PEJIC ( 1 )
  • 8' : Gjergj MUZAKA ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 44' : Endrit VRAPI ( 1 | Faull )
  • 53' : Bledi SHKEMBI ( 1 | Faull )
  • 72' : Bekim KULI ( 1 | Faull )
  • 16' : Franc VELIU ( 1 | Faull )
  • 88' : Taulant KUQI ( 1 | Faull )

   Permbledhja
  Min 93 Albitri mbylle ndeshjen rreth 20 sekonda para perfundimit,me rezultatin 3-1 per Skenderbeun
  Min 91 Dy lojtar te demtuar ne fushe,Kuli dhe Muzaka pas perplasjes me Shehin
  Min 90 Albitri akordon 3 minuta shtese
  Min 87 Vjen zevendesimi i trete per Skenderbeun.Del Shkembi dhe futet Dimo
  Min 85 Muzaka gjuan bukur por topi prek vetem pjesen e jashtme te rrjetes
  Min 82 Rikthehet ne fushe Shkembi
  Min 81 Kuqi gjuan jashte
  Min 80 Demtohet kapiteni Shkembi
  Min 79 Zevendesim per Skenderbeun.Del Tomic dhe futet Radas
  Min 78 Orelesi gjuan nga jashte zones dhe topi perfundon fare prane shtylles pingule te te djathte te Koliqit
  Min 76 Flamurtari zevendeson Bratic me Pepen
  Min 76 Vhen goditja e gjashte nga kendi per korçaret.Nga i cili vjen edhe goli i trete i Skenderbeut  me ane te Pejic
  Min 72 Karton i verdhe per Kulin.Faull mbi Bratic
  Min 71 Shehi bllokon nje kros te vlonjateve duke qetesuar mbrojtjen
  Min 68 Sebino Plaku kalon ne epersi ekipin korçar.Ka dyshime ne stopimin e topit nga ana e Plakut
  Min 66 Pozicjon jashte lojet i dyshimte per Vukcevic
  Min 65 Kros i bukur i Muzakes nga e djathta por Vukcevic nuk e shfrytezon
  Min 62 Tomic shperdoron nje top interesant duke ja dhuruar Micit ne krahun e djathte te sulmit korçar
  Min 61 Tjeter goditje nga kendi per Skenderbeun por pa rezultat
  Min 60 Moment i dyshimte ne zonen vlonjate.Dyluftim midis Pejic dhe Veliut por per Pashajn ishte gjithqka e rregullt
  Min 59 Kros i gabuar i Kulit qe mund te rrezikonte porten vlonjate
  Min  55 Vjen goditja e kartet nga kendi per Skenderbeun por pa rezultat
  Min 53 Shkembi shkakton nje faull te rende ndaj Bratic dhe ndeshkohet me karton te verdhe
  Min 50 Faull e Pejic ndaj Rajovic ne hyrje te zones vlonjate
  Min 49 Kros i gabuar i Vukcevic nga krahu i majte i sulmit vlonjat
  Min 47 Rast i mire per Skenderbeun por topi i krosuar nga e djathta perfundon jashte
  Min 46 Fillon pjesa e dyte me 2 zevendesime tek Flamurtari.Vukcevic per Lenen dhe Pezo per Zeqirin
  Min 45-3 Mbyllet pjesa e pare ne barazim 1-1
  Min 45-2  Vjen goditja e dyte nga kendi per korçaret.Kroson Shkembi por largon mbrojtja
  Min 45 Albitri akordon 3 minuta shtese.Bratic Gjuan nga rreth 16 metra por topi perfundon jashte
  Min 44 Vrapi nderhyn nga mbrapa ndaj Memellit dhe ndeshkohet me karton te verdhe
  Min 43 Kroson Arberi por Vrapi largon ne goditje nga kendi.E para per vlonjatet
  Min 38 Rrezikon Skenderbeu.Nga nje kros nga e majta Pejic pason tek Tomic i cili gjuan por pret Koliqi
  Min 35 Kthehet qetesia ne tribune pas nderhyrjes se forcave te rendit
  Min 32 Kuli gabon nje gol fare te thjeshte.I vetem para portes gjuan jashte
  Min 31 ka grindje tifozesh  ne tribunen qendrore
  Min 29 Lilaj largohet me ambulance.Ne vend te tije futet Kuli
  Min 27 Demtohet Lilaj
  Min 25 Kroson Shkembi por largon Koliqi
  Min 24 Faull per Skenderbeun rreth 30 metra larg portes
  Min 23 Muzaka gjuan nga hyrja e zones por topi perfund larg traut te portes
  Min 20 Goditje e lire per Flamurtarin ne mesfushen vlonjate
  Min 17 Nga goditja e lire e Ademir vjen goli i barazimit i Pejic me koke
  Min 16 Karton i verdhe per Veliun per nje faull mbi Orelesin
  Min 12 Goditje nga kendi per Skenderbeun
  Min 10 Plaku fare prane golit me nje goditje me koke
  Min 8 Muzaka shenon per Flamurtarin
  Min 2 Rast i mire per Skenderbeun pas daljes se gabuar te Koliqit
  Min 1 Fillon ndeshja