HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 22 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10

Player Information - Elio SHAZIVARI

Personal data

Picture of Elio SHAZIVARI
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Elio SHAZIVARI
Birthday (Age):14. Prill 1984 (40)
Player Position:Mesfushor

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Tuesday April 21TiranavsLaci101--------
Sunday August 30LacivsGramozi100--------
Sunday September 13BesavsLaci010--------
Saturday October 03LacivsDinamo100--------
Sunday October 18TeutavsLaci100--------
Saturday October 24LacivsVllaznia100--1-----
Saturday October 31ShkumbinivsLaci100--------
Sunday November 08FlamurtarivsLaci010--------
Sunday November 22LacivsTirana100--------
Saturday November 28LacivsSkenderbeu100--------
Saturday December 05GramozivsLaci100--------
Saturday December 12LacivsBesa100--------
Wednesday December 16ApoloniavsLaci100--------
Saturday December 19LacivsKastrioti100--------
Thursday December 24DinamovsLaci100--1-----
Sunday January 24LacivsTeuta100--------
Sunday January 31VllazniavsLaci100--------
Saturday February 06LacivsShkumbini101--------
Friday February 12LacivsFlamurtari101--------
Saturday February 20TiranavsLaci100--1-----
Sunday March 21VllazniavsLaci010--------
Sunday March 28LacivsApolonia010--------
Friday April 02TeutavsLaci010--------
Sunday April 11LacivsShkumbini010--------
Saturday April 17LacivsGramozi100--1-----
Sunday April 25LacivsBesa101--------
Friday April 30DinamovsLaci101--------
Friday May 14LacivsSkenderbeu010--------
Wednesday May 19KastriotivsLaci010--------
Games total2185--4-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2014-15Elbasani44-1--1-----
Kategoria Superiore 2013-14Laci211---1-----
Kategoria Superiore 2012-13Laci431-1-2-----
Kupa e Shqiperise 2012-2013Laci11----------
Kategoria Superiore 2011-12Laci725-2-1---1-
EUROPA League 2010-11Laci11----------
Kategoria Superiore 2010-11Laci1511412-5-----
Kategoria Superiore 2009-10Laci151233--4-----
Career Total49351455-14---1-

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2014-152014-15ElbasaniMbrojtes
Kategoria Superiore 2013-142013-14LaciMesfushor
Kategoria Superiore 2012-132012-13LaciMesfushor
Kupa e Shqiperise 2012-20132012-13LaciMesfushor
Kategoria Superiore 2011-122011-12LaciMesfushor
EUROPA League 2010-112010-11LaciMesfushor
Kategoria Superiore 2010-112010-11LaciMbrojtes
Kategoria Superiore 2009-102009-10LaciMesfushor