HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 11 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2014-15
KlasifikimiPozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)FERONIKELI2816932257
2same(2)PRISHTINA2815942154
3same(3)BESA281567751
4same(4)HAJVALIA2813871247
5same(5)KOSOVA(V)28121061146
6same(6)TREPCA 8928111161744
7same(7)DRENICA289712-234
8up(9)VELLAZNIMI288812-732
9down(8)KF ISTOGU288614-1130
10same(10)DRITA287813-929
11same(11)FERIZAJ284618-2818
12same(12)TREPCA283619-3315


Champions Champions League Qualification Champions League Europa League UI Cup Relegation