HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 19 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2014-15
Team Info - KOSOVA(V)
KOSOVA(V)
Address:KF KOSOVA (V), Klubi Futbollistik Kosova Llamkos Vushtrri , Kosove,  Vushtrri, Republika e Kosoves 
Club Name:KF KOSOVA (V)
Team Name:KOSOVA(V)
Short Name:KOS

 History
SeasonLeagueRankPlayedPointsW/D/LGoalsPlayers
2015-16 Raiffeisen Liga - Kosove 12 31 25 6/7/18 21:47 0
2014-15 Raiffeisen Liga - Kosove 5 29 46 12/10/7 32:23 0
2012-13 Raiffeisen Liga - Kosove 9 33 42 10/12/11 41:34 0
2009-10 Raiffeisen Liga - Kosove 11 25 25 6/7/12 18:31 29