HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 21 Mars 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2012-13
 Ekipi - Lushnja [LUS]


 PortierPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
 Ibrahim BEJTE  Republika e Shqiperise15. Shtator 1989 (33)----------
 Denis GUGA  - (-)----------
 Mikel KALOSHI  - (-)----------
 Mikel SPAHO  Republika e Shqiperise30. Korrik 1982 (40)11--------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
 ------
 MbrojtesPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 Franci BUFASI  Republika e Shqiperise- (-)------------
 Enik DHIMAJ  Republika e Shqiperise08. Maj 1979 (43)------------
 Blerim HASALLA  Republika e Shqiperise13. Tetor 1976 (46)------------
 Ilirjan MERTIRI  Republika e Shqiperise01. Prill 1979 (43)------------
 Laert NDONI  Republika e Shqiperise11. Prill 1986 (36)11----------
 Ledion RUCO  Republika e Shqiperise- (-)------------
 Aleksandar STOJKOVIC  - (-)11--1-1-----
 Erion SULA  Republika e Shqiperise02. Nentor 1986 (36)11----------
 Rrapush SULO  Republika e Shqiperise26. Qershor 1983 (39)------------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 1-1-----
 MesfushorPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 Alban BIZHYTI  Republika e Shqiperise- (-)11--1-1-----
 Gentian CELA  Republika e Shqiperise09. Shkurt 1981 (42)11--1-1-----
 Griseld DERVISHI  - (-)11-------1--
 Klevis GJONI  Republika e Shqiperise- (-)------------
 Viktor GJYLA  Republika e Shqiperise11. Maj 1982 (40)11----------
 Erlind KORRESHI  Republika e Shqiperise09. Shkurt 1987 (36)11----------
 Hekuran KORRESHI  Republika e Shqiperise30. Maj 1987 (35)------------
 Ganjel LICKA  - (-)------------
 Renato SULA  Republika e Shqiperise06. Korrik 1986 (36)------------
 Fatjon TOPI  Republika e Shqiperise24. Dhjetor 1982 (40)------------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 3-3--1--
 SulmuesPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 Arber ALLKANJARI  Republika e Shqiperise20. Nentor 1989 (33)------------
 Mikel CANKA  Republika e Shqiperise18. Shkurt 1987 (36)11--6-1--1--
 Jurgen KULLI  Republika e Shqiperise10. Qershor 1992 (30)1-1---------
 Erdis METUSHI  Republika e Shqiperise03. Prill 1981 (41)11-11-------
 Fitim PERNEZHA  - (-)------------
 Fatjon SEFA  Republika e Shqiperise27. Prill 1984 (38)------------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 10-4--2--
 Stafi i Lushnja [Lushnja]

 Funksioni
Saimir MALKO  Republika e Shqiperise17. Mars 1970 (53)Anetar i TEAM STAFF
Funksioni Tranjer