HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 19 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2015-16
Team statistics - Kamza
General
Matches played: 27
Win: 8
Draw: 6
Lost: 13
Highest home win:
Kamza - Korabi

3-0
Highest home lost:
Kamza - Beselidhja

0-4
Highest away win:
Ada - Kamza

0-3
Highest away lost:
Beselidhja - Kamza

4-0
Goals
Goals for: 33
Goals for per match: 1.22
Goals against: 44
Goals against per match: 1.63
No goals against: 8
Home games statistics
Home games percentage: 0.52
Matches total: 14
Matches played: 14
Total goals (for and against): 31
Goals per match: 2.21
Goals for15
Goals for per match: 1.07
Goals against16
Goals against per match: 1.14
Away games statistics
Away games percentage: 0.48
Matches total: 13
Matches played: 13
Total goals (for and against): 46
Goals per match: 3.54
Goals for18
Goals for per match: 1.38
Goals against28
Goals against per match: 2.15
Goals per matchday