HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 18 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2015-16
Team statistics - LIRIA
General
Matches played: 31
Win: 10
Draw: 8
Lost: 13
Highest home win:
LIRIA - KF LLAPI

5-2
Highest home lost:
LIRIA - FERONIKELI

2-3
Highest away win:
KF ISTOGU - LIRIA

1-3
Highest away lost:
TREPCA 89 - LIRIA

6-0
Goals
Goals for: 31
Goals for per match: 1
Goals against: 43
Goals against per match: 1.39
No goals against: 8
Home games statistics
Home games percentage: 0.45
Matches total: 15
Matches played: 15
Total goals (for and against): 35
Goals per match: 2.33
Goals for24
Goals for per match: 1.6
Goals against11
Goals against per match: 0.73
Away games statistics
Away games percentage: 0.52
Matches total: 17
Matches played: 16
Total goals (for and against): 39
Goals per match: 2.44
Goals for7
Goals for per match: 0.44
Goals against32
Goals against per match: 2
Goals per matchday