HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 05 Dhjetor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2016-17
Team statistics - Lushnja
General
Matches played: 18
Win: 12
Draw: 5
Lost: 1
Highest home win:
Lushnja - Sopoti

4-0
Highest home lost:
Lushnja - Pogradeci

0-1
Highest away win:
Elbasani - Lushnja

1-4
Highest away lost:

Goals
Goals for: 31
Goals for per match: 1.72
Goals against: 12
Goals against per match: 0.67
No goals against: 9
Home games statistics
Home games percentage: 0.5
Matches total: 9
Matches played: 9
Total goals (for and against): 18
Goals per match: 2
Goals for14
Goals for per match: 1.56
Goals against4
Goals against per match: 0.44
Away games statistics
Away games percentage: 0.5
Matches total: 9
Matches played: 9
Total goals (for and against): 25
Goals per match: 2.78
Goals for17
Goals for per match: 1.89
Goals against8
Goals against per match: 0.89
Goals per matchday