HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 30 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2010-11
Team statistics - Dinamo
General
Matches played: 33
Win: 10
Draw: 9
Lost: 14
Highest home win:
Dinamo - Shkumbini

4-1
Highest home lost:
Dinamo - Skenderbeu

1-3
Highest away win:
Vllaznia - Dinamo

0-4
Highest away lost:
Flamurtari - Dinamo

6-2
Goals
Goals for: 46
Goals for per match: 1.39
Goals against: 50
Goals against per match: 1.52
No goals against: 7
Home games statistics
Home games percentage: 0.55
Matches total: 18
Matches played: 18
Total goals (for and against): 45
Goals per match: 2.5
Goals for24
Goals for per match: 1.33
Goals against21
Goals against per match: 1.17
Away games statistics
Away games percentage: 0.45
Matches total: 15
Matches played: 15
Total goals (for and against): 51
Goals per match: 3.4
Goals for22
Goals for per match: 1.47
Goals against29
Goals against per match: 1.93
Goals per matchday