HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 13 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2009-10
Team statistics - Elbasani
General
Matches played: 30
Win: 19
Draw: 5
Lost: 6
Highest home win:
Elbasani - Bylis

8-4
Highest home lost:

Highest away win:
Memaliaj - Elbasani

0-3
Highest away lost:
Pogradeci - Elbasani

2-1
Goals
Goals for: 56
Goals for per match: 1.87
Goals against: 25
Goals against per match: 0.83
No goals against: 15
Home games statistics
Home games percentage: 0.5
Matches total: 15
Matches played: 15
Total goals (for and against): 48
Goals per match: 3.2
Goals for38
Goals for per match: 2.53
Goals against10
Goals against per match: 0.67
Away games statistics
Away games percentage: 0.5
Matches total: 15
Matches played: 15
Total goals (for and against): 33
Goals per match: 2.2
Goals for18
Goals for per match: 1.2
Goals against15
Goals against per match: 1
Goals per matchday