HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 03 Dhjetor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2009-10
Team statistics - Lushnja
General
Matches played: 30
Win: 17
Draw: 9
Lost: 4
Highest home win:
Lushnja - Bilisht Sport

8-0
Highest home lost:

Highest away win:
Turbina - Lushnja

0-3
Highest away lost:
Kamza - Lushnja

1-0
Goals
Goals for: 59
Goals for per match: 1.97
Goals against: 10
Goals against per match: 0.33
No goals against: 21
Home games statistics
Home games percentage: 0.5
Matches total: 15
Matches played: 15
Total goals (for and against): 40
Goals per match: 2.67
Goals for39
Goals for per match: 2.6
Goals against1
Goals against per match: 0.07
Away games statistics
Away games percentage: 0.5
Matches total: 15
Matches played: 15
Total goals (for and against): 29
Goals per match: 1.93
Goals for20
Goals for per match: 1.33
Goals against9
Goals against per match: 0.6
Goals per matchday