HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 26 Nentor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2012-13
Team statistics - Elbasani
General
Matches played: 30
Win: 12
Draw: 4
Lost: 14
Highest home win:
Elbasani - Beselidhja

3-0
Highest home lost:
Elbasani - Pogradeci

1-2
Highest away win:
Terbuni - Elbasani

1-2
Highest away lost:
Iliria - Elbasani

5-0
Goals
Goals for: 42
Goals for per match: 1.4
Goals against: 46
Goals against per match: 1.53
No goals against: 6
Home games statistics
Home games percentage: 0.5
Matches total: 15
Matches played: 15
Total goals (for and against): 41
Goals per match: 2.73
Goals for27
Goals for per match: 1.8
Goals against14
Goals against per match: 0.93
Away games statistics
Away games percentage: 0.5
Matches total: 15
Matches played: 15
Total goals (for and against): 47
Goals per match: 3.13
Goals for15
Goals for per match: 1
Goals against32
Goals against per match: 2.13
Goals per matchday