HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 20 Prill 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kualifikimi EURO 2016 - France 2016
 Kronika e ndeshjes: Ndeshjet 2 - E shtunë, 11. Tetor 2014 - 22:45 h

ShqiperiDanimarke
11

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 11 Tetor 2014
Match Time :22:45 h
 
Playground :ELBASAN ARENA
Match referee(s):György RING, Viktor KASSAI, Robert KISPAL, Vencel TOTH
 
Spektatore: 12.600
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
Zv/Tranjer
   Eventet
  Gol
  • 38' : Ermir Lenjani ( 1 )
  • 81' : Lasse VIBE ( 1 )

   Permbledhja

  Min 93 Mbyllet ndeshja ne barazim 1-1

  Min 93 Berisha shpeton rezultatin me nje pritje te bukur

  Min 90 Cikalleshi gjuan fort por jashte

  Min 90 Gjyqtari akordon 3 inuta shtese

  Min 90 Faull ndaj Lenjanit afer zones daneze

  Min 88 Zevendesimi i fundit per Shqiperine.Del Lila futet Curri

  Min 85 Rast i mire per Bech qe nuk arrine dot topin

  Min 82 Del Xhaka futet Rama

  Min 81 Barazon Danimarka me Vibe

  Min 79 Kryhet zevendesimi i fundit per Danimarken.Del Hjojberg futet Kahlenberg

  Min 76 Goditje nga kendi per Shqiperine

  Min 73 Rast i mbrekullueshem per Lenjanin qe per pak nuk shenon golin e dyte.Topi perfundon fare afer shtylles se portes daneze

  Min 71 Zevendesim tek Danimarka.Del Ankersen futet Bech

  Min 69 Vjen zevendesimi i pare tek Shqiperia.Del Bala futet Cikalleshi

  Min 67 Faull ndaj Bendtner

  Min 64 Mavraj godet jashte

  Min 63 Goditje nga kendi per Shqiperine

  Min 62 Ne nxemje jane Rama,Cikalleshi dhe Kaçe

  Min 61 Agolli ndal shume mire nje sulm te danezeve

  Min 59 Rast i mire per Balen.Kros nga e majta dhe Bala afer portes goget jashte me koke

  Min 55 Cana ndal mbrekullisht nje kros nga e majta dhe topi perfundon ne shtylle dhe largohet jashte zones

  Min 53 Faull ndaj Xhakes ne mesfushe

  Min 51 Kvist gjuan jashte nga hyrja e zones

  Min 49 Berisha ndal nje sulm te danezeve

  Min 46 Fillon pjesa e dyte me nje zevendesim ne radhet e Danimarkes.Del Poulsen futet Vibe

   

  Min 45-1  Mbyllet pjesa e pare me avantazhin e Shqiperise 1-0

  Min 45 Gjyqtari akordon 1 minute shtese

  Min 45 Kroson Agolli dhe Bala godet me te majten por topi perfundon jashte

  Min 44 Rivenje anesore ne sulm per Shqiperine

  Min 42 Faull i Bales ne sulm

  Min 38 Shenon Lenjani me nje gjuajtje nga jashte

  Min 38 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

  Min 37 Krosim i bukur i Liles qe ndalet nga mbrojtja deneze

  Min 33 Goditje nga kendi per danezet

  Min 32 Xhaka gjuan nga jashte por pret Schmeichel

  Min 31 Vila dhe Rama ngrihen ne nxemje

  Min 30 Mavraj then nje sulm te danezeve duke kthyer topin tek Berisha me koke

  Min 25 Bala ndalet nga mbrojtja daneze

  Min 24 Lila godet e koke por topi del jashte

  Min 22 Goditje e lire per danezet por Kjaer godet jashte me koke

  Min 20 Poulsen zbret mire ne krahun e majte te sulmit por gjuan jashte

  Min 15 Faull ndaj Xhakes ne mesfushe

  Min 13 Bala ndalet ne pozicjon jashte lojet

  Min 12 Zbritje e bukur e Lenjanit qe ndalet me faull nga Ankersen

  Min 9 Goditje e lire per danezet qe perfundon ne duart e Berishes

  Min 4 Aksion i bukur i Lenjanit qe ndalet me nje nderhyrje te dyshimte ne zonen daneze

  Min 2 Demtohet lehte Bendtner

  Min 1 Fillon ndeshja