HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 20 Prill 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kualifikimi EURO 2016 - France 2016
 Kronika e ndeshjes: Ndeshjet 3 - E martë, 14. Tetor 2014 - 22:45 h

SerbiShqiperi
03

Ndeshja jepet ne tavoline nga CAS

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E martë, 14 Tetor 2014
Match Time :22:45 h
 
Playground :Partizana Stadion-Beograd
Match referee(s):Michael MULLARKEY, Martin ATKINSON, Peter KIRKUP, Stephen CHILD
 
Spektatore: 30.000
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues


Tranjer
Zv/Tranjer
   Eventet
  Karton i verdhe
  • 35' : Branislav IVANOVIC ( 1 )
  • 34' : Ansi AGOLLI ( 1 )

   Permbledhja

  UEFA vendos qe ndeshja te fitohet aforfe nga Serbia me rezultaton 3-0 ne favor te Serbise, por me vone ne Gjykata e arbitrazhit CAS vendos qe ndeshja te fitohet nga Shqiperia me rezultatin 3-0.

  Ndeshja eshte pezulluar zyrtarisht rreth ores 22.15

  Merret njoftim se te gjithe pjestaret e grupit shqiptar perfshire edhe lojtaret jane mire.Askush ska asnje problem.Vazhdojne te qendrojne ne dhomat e zhveshjeve.

  Rifuten ne fushen e lojes pjestaret e pankines serbe

  Eshte hequr edhe flamuri shqiptar tek tribuna kryesore.Flamuri zyrtar.

  Delegati i UEFA-s po rishikon pamjet per te vendosur mbi zhvillimin e ndeshjes

  Xhaka eshte goditur nga lojtaret serbe.Fluturuan stola nga shkallet e stadjumit

  Albitri kerkon te rifillojne ndeshjen

  Loja vazhdon te jete e nderprere.Ne stadjum ka thirrje vritni shqiptaret

  Min 46 Lojtaret shqiptar futen ne dhomat e zhveshjeve

  Min 45 Sulmohen lojtaret shqiptar nga disa tifoze te futur ne fushe.

  Min 44 Plase grindja mes lojtareve pasi disa lojtare te Serbise tentojne te shqyjne nje flamur shqiptar erdhi ne mes te fushes me nje mini helikopter

  Min 42 Atkinson nderpret lojen per hedhjen e lendeve plasese ne fushe

  Min 41 Vazhdon hedhja e sendeve te forta ne fushe

  Min 40 Nga nje zbritje e Hysajt fitojme nje goditje kendit

  Min 39 Lenjani gjuan me te djathten dhe pret portjeri serb

  Min 36 Cana vetem pak cm larg golit

  Min 36 Hidhen tymuese dhe lende plasese ne fushe ne drejtim te Agollit

  Min 35 Mavraj afer golit.Pret Stojkovic

  Min 35 Karton i verdhe per Ivanovic.Faull mbi Lenjanin

  Min 34 Karton i verdhe per Agollin per vonese te ekzekutimit te goditjes se lire

  Min 32 Goditje kendit per kuqezinjte

  Min 29 Kundersulm i Shqiperise qe ndalet ne rivenje anesore

  Min 25 Goditje nga kendi per serbet

  Min 23 Faull ndaj Bales ne hyrje te zone Shqiptare

  Min 20 Faull ne sulm per Serbine

  Min 18 Demtohet Kukeli.Gjakoset nen shikimin e Atkinson qe nuk merr asnje mase

  Min 16 Ivanovic gjuan jashte

  Min 15 Tosic gjuan jashte nga hyrja e zones

  Min 13 Lila demtohet ne fytyre nga nje goditje e topit

  Min 12 Rivenje anesore per Shqiperine

  Min 9 Hysaj mbyll mire nje aksion te serbeve

  Min 7 Rast i mire per Tadic qe godet jashte perballe Berishes

  Min 5 Albitri lejon loje shume te rende nga ana e serbeve

  Min 4 Goditje e lire per Serbine dhe topi largohet nga mbrojtja kuqezi

  Min 1 Fillon ndeshja

  Min 0 Fiskellehet nga i gjithe stadjumi himni shqiptar