HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 28 Nentor 2023
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kualifikimi Boterori Rusi 2018
 Kronika e ndeshjes: Ndeshjet 1 - E hënë, 05. Shtator 2016 - 22:45 h

ShqiperiMaqedoni
21

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E hënë, 05 Shtator 2016
Match Time :22:45 h
Match number :1
 
Playground :Stadiumi "Loro Boriçi" - Shkodër
 
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
  Mbrojtes
   Mesfushor
    Sulmues

      Zevendesimet

      Tranjer
       Zv/Tranjer
         Eventet
        Gol
        • 89' : Bekim BALAJ ( 1 )
        • 9' : Armando SADIKU ( 1 )
        • 51' : Ezdzhan Alioski ( 1 )

         Permbledhja

        Zyrtare: Ndeshja do te rifilloje neser, diten e marte ne oren 14:00, ku do te luhen minutat e mbetura te ndeshjes.

        Zyrtarisht minutat e mbetura te ndeshjes Shqiperi - Maqedoni nuk dol luhen sonte. Pritet vendimi i arbitrit dhe delegatit te UEFA-s per te caktuar qe 15 minutat e mbetura te ndeshjes te luhen diten e neserme.
        Stadiumi eshte boshatisur dhe nje pjese e tifozeve jane ne tribunen kryesore e cila eshte e mbuluar. Ne rast se shiu nuk pushon atehere loja nderpritet dhe minutat e mbetura do te luhen neser.
        Minuta e 77 - Nderpritet ndeshja per reshje te dendur.
        Minuta e 65 - Tjeter zevendesim per Shqiperine. Ne loje Roshi per Hyken.

        Minuta e 60 - Shqiperia ben 2 zevendesime ne loje Memushaj dhe Balaj ne vend te Abrashit dhe Gashit.
        Minuta e 51 - Gol per ekipin e Maqedonise. Ka shenuar Aliski.
        Minuta e 46 - Karton i verdhe per Stepanovic.
        Fillon pjesa e dyte e ndeshjes Shqiperi - Maqedoni. Asnje zevendesim per te dy skuadrat.
        Perfundon pjesa e pare e ndeshjes me rezultatin 1-0 ne favor te Shqiperise. Autor i golit Sadiku ne minuten e 9.
        Minuta e 43 - Gjuajtje e bukur nga Agolli por topi kalon ngjitur me shtyllen pingule te mbrojtur nga Zahov.

        Minuta e 32 - Shenon Shqiperia me ane te Sadikut, por me pare arbitri ka dhene pozicion jashte loje. Nje rast shume i mire per Shqiperine.

        Minuta e 29 - Hyka gjuan nga jashte zone por topi del jashte.
        Minuta e 25 - Akoma 1-0 ne favor te Shqiperise e cila administron mire lojen.

        Minuta e 9 - Gooool, shenon Armando Sadiku. Asist i Hysaj dhe Sadiku shenon per Shqiperine.

        Fillon ndeshja Shqiperi - Maqedoni. Shqiperia luan me sistemin 4-3-3.