HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 18 Prill 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kualifikimi Boterori Rusi 2018
 Kronika e ndeshjes: Ndeshjet 3 - E diel, 09. Tetor 2016 - 22:45 h

ShqiperiSpanje
02

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 09 Tetor 2016
Match Time :22:45 h
Match number :2
 
Playground :Stadiumi "Loro Boriçi" - Shkodër
Match referee(s):Bas NIJHUIS, Serdar GOZOBOYUK, Charles SCHAAP, Rob Van De Ven
 
Spektatore: 16.200
Weather:rainy
Fieldcondition:wet

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
Zv/Tranjer
   Eventet
  Demtim
  • 45' : Ermir Lenjani ( 1 )
  • 78' : Sergio RAMOS ( 1 )
  Gol
   • 55' : Diego COSTA ( 1 )
   • 63' : Manuel Nolito ( 1 )
   Karton i verdhe
   • 45/1' : Ansi AGOLLI ( 1 )
   • 25' : Thiago ALCANTARA ( 1 )