HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 24 Shkurt 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kupa e Shqiperise 2019-20
E mërkurë, 29 Janar 2020 16:00 h
 
Apolonia vs Luftetari
 

Match details
Match Date :E mërkurë, 29 Janar 2020
Match Time :16:00 h
 

Head-to-head

Apolonia Stats Luftetari
4 Current rank 23
4 Matches 4
3/1/0 W/D/L (Total) 2/1/1
2/0/0 W/D/L (Home)1/1/0
1/1/0 W/D/L (Away)1/0/1
0Points0
9 : 0 Goals3 : 4
9 Difference-1
Apolonia - Luftetari 3:0 Highest won homeLuftetari - Turbina 2:1
---- Highest loss home----
---- Highest won awayTurbina - Luftetari 0:1
---- Highest loss awayApolonia - Luftetari 3:0


History of matches
Kupa e Shqiperise 2019-20
4E mërkurë, 29. Janar 202014:00Apolonia-Luftetari3-0
5E mërkurë, 12. Shkurt 202013:00Luftetari-Apolonia0-0
Kategoria 1 2015-16
9E shtunë, 21. Nentor 201514:00Luftetari-Apolonia1-0
18E shtunë, 12. Mars 201615:00Apolonia-Luftetari0-0
27E shtunë, 14. Maj 201617:00Luftetari-Apolonia2-1
Kategoria Superiore 2012-13
5E shtunë, 29. Shtator 201214:00Apolonia-Luftetari0-3
18E shtunë, 09. Mars 201314:00Luftetari-Apolonia3-2
Kategoria 1 2010-11
14E diel, 19. Dhjetor 201013:00Luftetari-Apolonia2-1
29E mërkurë, 04. Maj 201116:00Apolonia-Luftetari2-1
Kupa e Shqiperise 2011-12
6E mërkurë, 26. Tetor 201114:00Luftetari-Apolonia1-0
Kategoria 1 2013-14
15E shtunë, 21. Dhjetor 201313:30Luftetari-Apolonia1-1
30E shtunë, 10. Maj 201417:00Apolonia-Luftetari1-1