HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 05 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kupa e Shqiperise 2019-20
E mërkurë, 12 Shkurt 2020 15:00 h
 
Skenderbeu vs Besa
 

Match details
Match Date :E mërkurë, 12 Shkurt 2020
Match Time :15:00 h
Match number :6
 

Head-to-head

Skenderbeu Stats Besa
7 Current rank 12
6 Matches 4
3/1/2 W/D/L (Total) 2/0/2
1/1/1 W/D/L (Home)1/0/1
2/0/1 W/D/L (Away)1/0/1
0Points0
8 : 5 Goals3 : 3
3 Difference0
Skenderbeu - Besa 1:0 Highest won homeBesa - Egnatia 2:0
Skenderbeu - KS Devolli 0:2 Highest loss homeBesa - Skenderbeu 0:2
KS Devolli - Skenderbeu 1:4 Highest won awayEgnatia - Besa 0:1
Bylis - Skenderbeu 1:0 Highest loss awaySkenderbeu - Besa 1:0


History of matches
Kupa e Shqiperise 2019-20
4E mërkurë, 29. Janar 202014:00Besa-Skenderbeu0-2
5E mërkurë, 12. Shkurt 202013:00Skenderbeu-Besa1-0
Kategoria Superiore 2013-14
1E diel, 01. Shtator 201319:00Skenderbeu-Besa1-0
12E shtunë, 23. Nentor 201314:00Besa-Skenderbeu1-1
29E diel, 20. Prill 201417:00Skenderbeu-Besa1-0
Kategoria Superiore 2012-13
9E shtunë, 03. Nentor 201217:00Besa-Skenderbeu1-1
22E shtunë, 13. Prill 201317:00Skenderbeu-Besa2-0
Kupa e Shqiperise 2011-12
5E mërkurë, 19. Tetor 201113:00Besa-Skenderbeu0-1
Kupa e Shqiperise 2010-11
5E mërkurë, 16. Shkurt 201117:00Skenderbeu-Besa1-3
5E mërkurë, 02. Mars 201113:00Besa-Skenderbeu2-2
Kategoria Superiore 2009-10
5E shtunë, 26. Shtator 200916:00Besa-Skenderbeu1-0Match Report
16E mërkurë, 27. Janar 201013:00Skenderbeu-Besa0-2Match Report
23E diel, 07. Mars 201013:00Besa-Skenderbeu1-2Match Report
Kategoria Superiore 2010-11
1E hënë, 23. Gusht 201017:30Besa-Skenderbeu0-2Match Report
12E shtunë, 20. Nentor 201016:00Skenderbeu-Besa4-0
24E shtunë, 12. Mars 201114:00Besa-Skenderbeu0-0