HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 28 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2019-20
E shtunë, 09 Nentor 2019 17:00 h
 
Luftetari vs Teuta
 

Match details
Match Date :E shtunë, 09 Nentor 2019
Match Time :17:00 h
Match number :1
 

Head-to-head

Luftetari Stats Teuta
10 Current rank 5
36 Matches 36
2/8/26 W/D/L (Total) 14/13/9
2/5/11 W/D/L (Home)10/6/2
0/3/15 W/D/L (Away)4/7/7
14Points55
19 : 86 Goals40 : 34
-67 Difference6
Luftetari - Skenderbeu 2:0 Highest won homeTeuta - Luftetari 3:1
Luftetari - Tirana 0:5 Highest loss homeTeuta - Laci 0:1
---- Highest won awayLuftetari - Teuta 1:5
Partizani - Luftetari 8:1 Highest loss awayKukësi - Teuta 4:0


History of matches
Kategoria Superiore 2019-20
3E shtunë, 31. Gusht 201916:00Teuta-Luftetari3-1
12E shtunë, 09. Nentor 201914:00Luftetari-Teuta0-0
21E shtunë, 08. Shkurt 202017:00Teuta-Luftetari1-1
30E shtunë, 20. Qershor 202017:00Luftetari-Teuta1-5
Kategoria Superiore 2016-17
7E hënë, 17. Tetor 201617:00Teuta-Luftetari2-0
16E mërkurë, 14. Dhjetor 201614:00Luftetari-Teuta1-0
25E diel, 12. Mars 201717:00Teuta-Luftetari0-1
34E hënë, 15. Maj 201716:00Luftetari-Teuta1-1
Kategoria Superiore 2017-18
1E shtunë, 09. Shtator 201719:00Teuta-Luftetari2-1
10E mërkurë, 15. Nentor 201714:00Luftetari-Teuta2-3
19E shtunë, 10. Shkurt 201817:00Teuta-Luftetari2-3
28E shtunë, 07. Prill 201814:00Luftetari-Teuta0-0
Kategoria Superiore 2018-19
5E shtunë, 22. Shtator 201815:45Luftetari-Teuta3-1
14E shtunë, 24. Nentor 201817:00Teuta-Luftetari1-0
Kategoria Superiore 2012-13
2E diel, 02. Shtator 201217:00Luftetari-Teuta4-1
15E shtunë, 16. Shkurt 201314:00Teuta-Luftetari2-0