HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 19 Janar 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2019-20
E premte, 13 Dhjetor 2019 22:00 h
 
Partizani vs Tirana
 

Match details
Match Date :E premte, 13 Dhjetor 2019
Match Time :22:00 h
Match number :5
 

Head-to-head

Partizani Stats Tirana
4 Current rank 3
17 Matches 17
8/4/5 W/D/L (Total) 8/4/5
5/3/1 W/D/L (Home)4/2/2
3/1/4 W/D/L (Away)4/2/3
28Points28
19 : 13 Goals26 : 19
6 Difference7
Partizani - Skenderbeu 3:1 Highest won homeTirana - Luftetari 3:0
Partizani - Tirana 1:2 Highest loss homeTirana - Kukësi 1:3
Vllaznia - Partizani 1:3 Highest won awayVllaznia - Tirana 0:2
Teuta - Partizani 1:0 Highest loss awayBylis - Tirana 3:1


History of matches
Kategoria Superiore 2019-20
6E diel, 29. Shtator 201916:00Tirana-Partizani1-2
15E premte, 13. Dhjetor 201919:00Partizani-Tirana1-2
Kategoria Superiore 2015-16
6E shtunë, 03. Tetor 201520:45Partizani-Tirana1-0
15E hënë, 07. Dhjetor 201514:00Tirana-Partizani0-0
24E premte, 04. Mars 201618:00Partizani-Tirana2-0
33E mërkurë, 04. Maj 201618:30Tirana-Partizani2-2
Kategoria Superiore 2016-17
4E diel, 25. Shtator 201617:00Partizani-Tirana0-0
13E enjte, 01. Dhjetor 201618:00Tirana-Partizani0-0Match Report
22E hënë, 20. Shkurt 201718:00Partizani-Tirana2-1
31E premte, 28. Prill 201719:00Tirana-Partizani1-2
Kategoria Superiore 2018-19
6E enjte, 28. Shtator 201719:45Tirana-Partizani0-1
Kategoria Superiore 2013-14
7E shtunë, 12. Tetor 201320:10Partizani-Tirana1-0
18E premte, 07. Shkurt 201418:00Tirana-Partizani1-0
25E shtunë, 22. Mars 201420:00Partizani-Tirana1-1
Kategoria Superiore 2014-15
6E premte, 26. Shtator 201420:00Tirana-Partizani0-0
15E hënë, 08. Dhjetor 201418:00Partizani-Tirana2-0
24E premte, 13. Mars 201519:03Tirana-Partizani1-2
33E hënë, 04. Maj 201520:45Partizani-Tirana2-2