HOT NEWS
E shtunë, 13 Prill 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10
 Kronika e ndeshjes: Java 20 - E premte, 05. Shkurt 2010 - 15:00 h

GramoziDinamo
01

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E premte, 05 Shkurt 2010
Match Time :15:00 h
 
Playground :Stadiumi i Qytetit Ersekë
Match referee(s):Albano JANKU
 

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues
TEAM STAFF
   MAINTAINER
     MEDICAL STAFF

        Zevendesimet

        Eventet
       Gol
        • 90' : Maximiliano TIMPANARO ( 1 )
        Karton i verdhe
        • 50' : Liridon KUKAJ ( 1 )
        • 9' : Renato MALOTA ( 1 )

         Permbledhja
        9' - Renato Malota behet i ndeshkuari i pare i kesaj ndeshje me karton te verdh.

        59' - Trajneri Agim Cana largon nga loja sulmuesin Marius Ngjela dhe ne vend te tij aktivizone Armando Sadikun

        72' - Shkelqim Muca largon Fatjon Sefen dhe ne vend te tij aktivizone argjentinasin Timpanaro

        76' - Skuadra e Gramozit kryen zevendesimin e dyte. Largohet Shaqiri dhe aktivizohet Lena

        80' - Agim Cana bene dhe zevendesimin e fundit. Largohet Haxhibulic dhe aktivizohet Oliveira

        82' - Erjon Hoti ndeshkohet me karton te verdh

        90' - Timpanaro shenone golin e avantazhit per blute

        Lajmet e Fundit

         Lajmet me te lexuara

          Komentet e fundit