HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 23 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10

Player Information - Rafael SOSA

Personal data

Picture of Rafael SOSA
Nationality:Argentina, Argentine Republic Argentina, Argentine Republic
Name:Rafael SOSA
Birthday (Age):07. Maj 1988 (36)
Player Position:Sulmues

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday August 23KastriotivsDinamo100--------
Sunday August 30FlamurtarivsDinamo100--------
Sunday September 13DinamovsTeuta100--------
Saturday September 19VllazniavsDinamo100--------
Saturday September 26DinamovsShkumbini010--------
Saturday October 03LacivsDinamo100--------
Sunday October 18DinamovsTirana100--1-----
Sunday October 25SkenderbeuvsDinamo1001-------
Saturday October 31DinamovsGramozi100--------
Monday November 09BesavsDinamo1011-------
Saturday November 21DinamovsApolonia100--------
Saturday November 28DinamovsKastrioti100--------
Saturday December 05DinamovsFlamurtari1001-1-----
Saturday December 12TeutavsDinamo1001-1-----
Saturday December 19ShkumbinivsDinamo100--------
Thursday December 24DinamovsLaci100--------
Monday January 25TiranavsDinamo100--------
Saturday January 30DinamovsSkenderbeu100--1-----
Friday February 05GramozivsDinamo100--------
Monday February 15DinamovsBesa1001-------
Sunday February 21ApoloniavsDinamo100--------
Sunday March 07DinamovsGramozi100--------
Saturday March 27DinamovsKastrioti100--------
Friday April 02FlamurtarivsDinamo1001-------
Sunday April 11DinamovsVllaznia100--------
Sunday April 25ShkumbinivsDinamo100--------
Friday April 30DinamovsLaci010--------
Games total25216-4-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kupa e Shqiperise 2019-20Laci------------
Kupa e Shqiperise 2018-19Laci------------
Kupa e Shqiperise 2017-18Laci------------
Kupa e Shqiperise 2016-17Laci------------
Kategoria Superiore 2015-16Vllaznia22--3-2-----
Kupa e Shqiperise 2015-16Laci------------
Kategoria Superiore 2014-15Laci22-1--1-----
Kupa e Shqiperise 2014-15Laci------------
EUROPA League 2012-13Flamurtari11----------
Kategoria Superiore 2012-13Flamurtari541-1-1-----
CHAMPIONS League 2010-11Dinamo11----1-----
Kategoria Superiore 2010-11Skenderbeu1515-213-2-----
Superkupa 2010Dinamo11----------
Kategoria Superiore 2009-10Dinamo14122-6-4-----
Career Total41383323-11-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kupa e Shqiperise 2019-202019-20LaciSulmues
Kupa e Shqiperise 2018-192018-19LaciSulmues
Kupa e Shqiperise 2017-182017-18LaciSulmues
Kupa e Shqiperise 2016-172016-17LaciSulmues
Kategoria Superiore 2015-162015-16VllazniaSulmues
Kupa e Shqiperise 2015-162015-16LaciSulmues
Kategoria Superiore 2014-152014-15LaciSulmues
Kupa e Shqiperise 2014-152014-15LaciSulmues
EUROPA League 2012-132012-13FlamurtariSulmues
Kategoria Superiore 2012-132012-13FlamurtariSulmues
CHAMPIONS League 2010-112010-11DinamoMesfushor
Kategoria Superiore 2010-112010-11SkenderbeuSulmues
Superkupa 20102010DinamoMesfushor
Kategoria Superiore 2009-102009-10DinamoSulmues