HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 16 Korrik 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 21 - E shtunë, 14. Prill 2012 - 20:00 h

SkenderbeuTirana
20

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 14 Prill 2012
Match Time :20:00 h
 
Playground :Stadiumi "Skënderbeu"
Match referee(s):Rejdi AVDO, Lorenc JEMINI, Ermal BARUSHI, Ardian BEQIRI
 
Spektatore: 8.000
Weather:rainy
Fieldcondition:wet

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Demtim
 • 80' : Igli ALLMUCA ( 1 )
  Gol
  • 51' : Daniel XHAFAJ ( 1 )
  • 62' : Igli ALLMUCA ( 1 )
   Karton i verdhe
   • 76' : Renato ARAPI ( 1 )
   • 15' : Mario MORINA ( 1 )
   • 28' : Elvis SINA ( 1 )
   • 44' : Erando KARABECI ( 1 )

    Permbledhja
   Min 95 Mbyllet ndeshja me fitoren e Skenderbeut 2-0

   Min 94 Dushku humbet nje rast te mire i vetem para Shehit gjuan jashte

   Min 91 Arbitri akordon 4 minuta shtese

   Min 90 Rast i shkelqyer per Balen qe godet shtyllen

   Min 88 Zevendesim tek Skenderbeu. Del Xhafaj futet Bici

   Min 86 Muzaka ndalet ne pozicjon jashte lojet

   Min 83 Ferraj gjuan me koke por pret lehtesisht Shehi

   Min 81 Bratic zevendeson Allmucen e demtuar

   Min 77 Pisha godet me koke por Shehi devijon ne korne

   Min 76 Faull i Arapit ndaj Likes. Karton i verdhe per te

   Min 74 Gjuan Aziri pret Shehi

   Min 71 Cikalleshi gjuan jashte

   Min 67 Del Karabeci futet Ferraj tek Tirana

   Min 62 Gooooooooool Perseri Skenderbeu. Dyfishon Allmuca

   Min 59 Del Duro futet Cikalleshi tek Tirana

   Min 57 Gjuan Plaku pret Lika

   Min 51 Goooooooooool  Shenon Xhafaj nga nje kros i Muzakes

   Min 48 Plaku gjuan nga hyrja e zones dhe topi perfundon jashte

   Min 46 Zevendesim per Tiranen. Del Morina futet Aziri

   Min 46 Fillon pjesa e dyte


   Min 45+2 Mbyllet pjesa e pare ne barazim pa gola

   Min 45 Arbitri akordon 2 minuta shtese

   Min 44 Karton i verdhe per Karabecin per mosrrespektim distance

   Min 42 Xhafaj gjuan nga hyrja e zones por topi del jashte

   Min 39 Kros i Muzakes nga e majta pa rezultat

   Min 35 Vjen zevendesimi i pare per korçaret,del Vrapi futet Arapi

   Min 33 Lika kroson nga krahu i djathte por asnje lojtar i Tiranes nuk e shfrytezon

   Min 28 Sina merr karton te verdhe per nje faull mbi Muzaken

   Min 24 Shkembi gjuan jashte

   Min 17 Taku gjuan jashte

   Min 15 Morina merr nje karton te verdhe per nje faull

   Min 10 Ahmataj gjuan nga larg dhe topi ndalen ne shtylle

   Min 1 Fillon ndeshje me nje publik te mbrekullueshem