HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 19 Prill 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10

Player Information - Alban DRAGUSHA

Personal data

Picture of Alban DRAGUSHA
Nationality:Republika e Kosoves Republika e Kosoves
Name:Alban DRAGUSHA
Birthday (Age):11. Dhjetor 1981 (42)
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Tuesday April 21BesavsShkumbini100--------
Sunday August 30ShkumbinivsBesa100--------
Sunday September 13BesavsLaci100--------
Saturday September 19TiranavsBesa100--------
Saturday September 26BesavsSkenderbeu100--------
Friday October 02GramozivsBesa100--------
Sunday October 18BesavsFlamurtari100--------
Monday October 26BesavsApolonia100--1-----
Sunday November 01KastriotivsBesa100--------
Monday November 09BesavsDinamo100--------
Sunday November 22TeutavsBesa1001-------
Sunday November 29VllazniavsBesa100--1-----
Sunday December 06BesavsShkumbini100--1-----
Thursday December 17BesavsTirana100--1-----
Thursday December 24BesavsGramozi100--------
Sunday January 31ApoloniavsBesa100--------
Wednesday February 03FlamurtarivsBesa100--------
Sunday February 07BesavsKastrioti100--1-----
Friday April 02VllazniavsBesa100--------
Sunday April 11BesavsApolonia100--1-----
Sunday April 25LacivsBesa1001-------
Friday April 30BesavsTirana100--------
Friday May 14BesavsGramozi100--------
Wednesday May 19DinamovsBesa100--------
Games total24002-6-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Raiffeisen Superliga Kosove 2013-14LLAMKOS KOSOVA FK11--2-------
EUROPA League 2010-11Besa------------
Kategoria Superiore 2010-11Skenderbeu55----51----
Kategoria Superiore 2009-10Besa1313--2-6-----
Kupa e Shqiperise 2009-10Besa------------
Career Total1919--4-111----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Raiffeisen Superliga Kosove 2013-142013-14LLAMKOS KOSOVA FKMbrojtes
EUROPA League 2010-112010-11BesaMbrojtes
Kategoria Superiore 2010-112010-11SkenderbeuMbrojtes
Kategoria Superiore 2009-102009-10BesaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2009-102009-10BesaMbrojtes