HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 30 Shtator 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10

Player Information - Eduart TANUSHAJ

Personal data

Picture of Eduart TANUSHAJ
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Eduart TANUSHAJ
Birthday (Age):20. Qershor 1983 (40)
Player Position:Mesfushor

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday January 24LacivsTeuta101--------
Sunday January 31VllazniavsLaci010--------
Saturday February 06LacivsShkumbini010--------
Friday February 12LacivsFlamurtari1011-1-----
Saturday February 20TiranavsLaci100--------
Sunday March 07LacivsFlamurtari100--------
Sunday March 21VllazniavsLaci101--------
Sunday March 28LacivsApolonia100--------
Friday April 02TeutavsLaci101--------
Sunday April 11LacivsShkumbini010--------
Saturday April 17LacivsGramozi011--------
Games total7451-1-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria 1 2014-15Mamurras------------
Kupa e Shqiperise 2013-14Laci------------
EUROPA League 2010-11Laci------------
Kategoria Superiore 2009-10Laci74331-1-----
Kategoria 1 2009-10Burreli77--5-3-----
Career Total1411336-4-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria 1 2014-152014-15MamurrasSulmues
Kupa e Shqiperise 2013-142013-14LaciSulmues
EUROPA League 2010-112010-11LaciMesfushor
Kategoria Superiore 2009-102009-10LaciMesfushor
Kategoria 1 2009-102009-10BurreliPLAYERS


Staff career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2015-162015-16TerbuniDrejtor Sportiv