HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 23 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10

Player Information - Edin FERIZOVIC

Personal data

Picture of Edin FERIZOVIC
Nationality:Bosnia and Herzegovina Bosnia and Herzegovina
Name:Edin FERIZOVIC
Birthday (Age):12. Tetor 1977 (46)
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday August 23ApoloniavsTeuta100--------
Sunday August 30VllazniavsApolonia100--------
Sunday September 13ApoloniavsShkumbini100--------
Saturday September 19LacivsApolonia100--------
Saturday September 26ApoloniavsTirana100--------
Sunday October 04SkenderbeuvsApolonia100--------
Saturday October 17ApoloniavsGramozi100--------
Saturday November 07ApoloniavsKastrioti100--------
Saturday November 21DinamovsApolonia100--------
Sunday November 29TeutavsApolonia010--------
Saturday December 05ApoloniavsVllaznia010--------
Wednesday December 16ApoloniavsLaci100--------
Sunday December 20TiranavsApolonia100--------
Wednesday December 23ApoloniavsSkenderbeu100--------
Saturday January 23ShkumbinivsVllaznia100--------
Friday January 29ShkumbinivsFlamurtari100--1-----
Sunday February 14ShkumbinivsTirana100--------
Sunday February 28SkenderbeuvsShkumbini100--------
Wednesday March 10ShkumbinivsVllaznia100--1-----
Saturday March 20ApoloniavsShkumbini100--------
Sunday March 28ShkumbinivsTeuta100--------
Friday April 02ShkumbinivsGramozi100--1-----
Sunday April 11LacivsShkumbini100--------
Saturday April 17ShkumbinivsTirana100--1-----
Sunday April 25ShkumbinivsDinamo100--------
Friday April 30SkenderbeuvsShkumbini100--------
Friday May 14ShkumbinivsKastrioti100--------
Wednesday May 19FlamurtarivsShkumbini100--------
Games total2620--4-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria 1 2012-13Beselidhja------------
Kategoria 1 2011-12Beselidhja------------
EUROPA League 2010-11Besa11----------
Kategoria Superiore 2010-11Besa77----4-----
Superkupa 2010Besa------------
Kategoria Superiore 2009-10Apolonia17152---2-----
Kategoria Superiore 2009-10Shkumbini1091---4-----
Career Total35323---10-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria 1 2012-132012-13BeselidhjaMbrojtes
Kategoria 1 2011-122011-12BeselidhjaMbrojtes
EUROPA League 2010-112010-11BesaMesfushor
Kategoria Superiore 2010-112010-11BesaMbrojtes
Superkupa 20102010BesaMbrojtes
Kategoria Superiore 2009-102009-10ApoloniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2009-102009-10ShkumbiniMbrojtes