HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 05 Dhjetor 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10

Player Information - Ergys SORRA

Personal data

Picture of Ergys SORRA
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Ergys SORRA
Birthday (Age):23. Korrik 1989 (32)
Player Position:Sulmues

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday October 03TiranavsKastrioti010--------
Saturday November 07TiranavsShkumbini010--------
Sunday February 14ShkumbinivsTirana010--------
Saturday March 06TiranavsKastrioti010--------
Sunday April 25TiranavsGramozi010--------
Friday May 14TiranavsDinamo010--------
Wednesday May 19SkenderbeuvsTirana0101-------
Games total0701-------


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria 1 2014-15Dinamo------------
Kategoria Superiore 2013-14Tirana2-2---------
EUROPA League 2011-12Tirana------------
Kategoria Superiore 2011-12Dinamo11----------
Kategoria Superiore 2011-12Tirana------------
EUROPA League 2010-11Tirana------------
Kategoria Superiore 2010-11Tirana514---1-----
U-21 InternationalsShqiperia U-21------------
Kategoria Superiore 2009-10Tirana5-5-1-------
Career Total13211-1-1-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria 1 2014-152014-15DinamoSulmues
Kategoria Superiore 2013-142013-14TiranaMesfushor
EUROPA League 2011-122011-12TiranaSulmues
Kategoria Superiore 2011-122011-12DinamoMesfushor
Kategoria Superiore 2011-122011-12TiranaSulmues
EUROPA League 2010-112010-11TiranaSulmues
Kategoria Superiore 2010-112010-11TiranaMesfushor
U-21 Internationals2010Shqiperia U-21Sulmues
Kategoria Superiore 2009-102009-10TiranaSulmues