HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 30 Janar 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2010-11

Player Information - Andi LILA

Personal data

Picture of Andi LILA
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Andi LILA
Birthday (Age):12. Shkurt 1986 (36)
Height:184 cm
Weight:76 kg
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday August 22ElbasanivsTirana100--1--1--
Friday August 27FlamurtarivsTirana100--1-----
Sunday September 12TiranavsBylis100--------
Monday September 20KastriotivsTirana100--------
Sunday September 26TiranavsLaci100--1-----
Monday October 18DinamovsTirana100--1-----
Monday October 25BesavsTirana1001-1-----
Sunday October 31TiranavsTeuta100--------
Saturday November 06ShkumbinivsTirana100--------
Sunday November 14TiranavsVllaznia100--1-----
Saturday November 27TiranavsFlamurtari100--------
Saturday December 11BylisvsTirana100--------
Friday December 17TiranavsKastrioti1001-------
Friday December 24LacivsTirana100--------
Monday January 31DinamovsTirana1001-------
Sunday February 06TiranavsBesa100--1-----
Sunday February 13TeutavsTirana100--------
Sunday February 20TiranavsShkumbini100--1-----
Saturday February 26VllazniavsTirana100--------
Monday March 07TiranavsTeuta100--------
Saturday March 12KastriotivsTirana101--------
Sunday March 20TiranavsShkumbini100--1-----
Monday April 11TiranavsLaci1001-------
Friday April 15TiranavsElbasani100-----1--
Wednesday April 20VllazniavsTirana100--1-----
Monday April 25TiranavsSkenderbeu101--1-----
Games total26024-11--2--


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Uefa Nation League 2018Shqiperi------------
Kualifikimi Boterori Rusi 2018Shqiperi11----------
Euro 2016 - France 2016Shqiperi------------
Kualifikimi EURO 2016 - France 2016Shqiperi11-1--------
Fifa World Cup - Brazil 2014Shqiperi44----21----
EUROPA League 2011-12Tirana------------
EUROPA League 2010-11Tirana22--1-1-----
Kategoria Superiore 2010-11Tirana1313-14-11--2--
Kupa e Shqiperise 2010-11Tirana------------
EURO 2012 - Ukraine & PolandShqiperi431--11-----
Kategoria Superiore 2009-10Tirana1111--1131----
Ndeshje miqesoreShqiperi55----1-----
Kualifikimi - Boterori 2010Shqiperi------------
Career Total41401262192-2--

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Uefa Nation League 20182018ShqiperiMesfushor
Kualifikimi Boterori Rusi 20182016-17ShqiperiMesfushor
Euro 2016 - France 20162016ShqiperiMesfushor
Kualifikimi EURO 2016 - France 20162016ShqiperiMesfushor
Fifa World Cup - Brazil 20142012-13ShqiperiMbrojtes
EUROPA League 2011-122011-12TiranaMbrojtes
EUROPA League 2010-112010-11TiranaMbrojtes
Kategoria Superiore 2010-112010-11TiranaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2010-112010-11TiranaMbrojtes
EURO 2012 - Ukraine & Poland2010ShqiperiMbrojtes
Kategoria Superiore 2009-102009-10TiranaMbrojtes
Ndeshje miqesore2009-10ShqiperiMbrojtes
Kualifikimi - Boterori 20102008ShqiperiMbrojtes