HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 25 Shkurt 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ K.F “Kamenica” thyen gjitha rekordet
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 25 Tetor 2012 12:14   pdfShtypEmail

ball_goalSkuadra e ligës së dytë të futbolli kosovar, K.F “Kamenica”, ka arritur një sukses mahnitës duke thyer dy rekorde interesante në futbollin e Kosovës.

Klubi futbollistik K.F “Kamienica” ka bilanc të 100%, duke arritur fitore në 7 ndeshje nga po aq të zhvilluara.

3,57 është golaverazhi për ndeshje, pasi që në shtatë duele lojtarët e kësaj skuadre kanë shënuar 25 gola dhe kanë pranuar vetëm 5.


Pos kësaj, ky ekip ka thyer edhe një rekord, duke luajtur 7 ndeshje pa u ndëshkuar me as edhe një karton të vetëm.


Trajneri vullnetar i kësaj skuadre, Agim Dërmaku ka thënë se ky sukses vije si shpërblim për punën dhe disiplinën e lojtarëve në ekip.


Pjesë e shtabit teknik të “Kamenicës” janë të gjithë ish-futbollistët e këtij klubi.


Faton Krasniqi, drejtor për Kulturë, Rini dhe Sport ka thënë për KosovaTimes.net se sektori që ai udhëheqë do të vazhdojë të mbështesë këtë klub si dhe gjitha klubet tjera sportive në Kamenicë.


Ai ka thënë se nëse ekipi i Kamenicës arrin të hyjë në ligën e parë të futbollit të Kosovës, Komuna e Kamenicës do të rrisë edhe më shumë mbështetjen.


busy
komente