HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 21 Shkurt 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Raiffeisen Superliga/ Besa dhe Hajvalia fituan si vendase
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 27 Tetor 2012 16:08   pdfShtypEmail

raiffasen_superliga_KosovesFutbollistët e Besës e kanë nisur me këmbë të mbarë fazën e dytë të garave në Raiffeisen Superligë, teksa sot në stadiumin “Shahin Haxhiislami” e kanë mposhtur lideren e renditjes, Trepçën’89, me rezultat 1:0,  në kuadër të javës së 12-të .

Për pejanët kjo ishte fitorja e dytë në këtë kampionat, përkatësisht e para pas javës së pestë. Golin e vetëm në këtë sfidë e ka shënuar mbrojtësi Qorraj  nga 7-8 metra pas një harkimi të Papuçit. Me të njëjtin rezultat fitores para tifozëve të vet iu gëzua edhe Hajvalia, duke e mposhtur Drenicën. Golin e tri pikëve të reja për Hajvalinë e realizoi Fillim Guraziu, në minutën e 43-të. Me këtë fitore Hajvalia është ngjitur në pozitën e katërt, me 18 pikë. Katër ndeshjet e tjera të javës së12-të zhvillohen të dielën.

Rezultatet e ditës së shtunë/ Raiffeisen Superliga
Besa-Trepça’89 1:0

Hajvalia-Drenica 1:0

Liga e Parë
Llapi-Dukagjini  2:0
Fushë Kosova – Mushtishti  3:1
Ramiz Sadiku - KEK-u  2:1


busy
komente