HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 17 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Maqedonia/ FFM dënoi Shkëndijën dhe Teteksin me të holla, heqje pikësh dhe ndeshje pa publik
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 16 Janar 2013 17:10   pdfShtypEmail

shkendijaKomisioni diciplinor pranë FFM-së doli sot me vendimin përfundimtar në lidhje me incidentet në ndeshjen e xhiros së fundit në sezonin vjeshtor mes skuadrave të Teteksit dhe Shkëndisë, ndeshje kjo e zhvilluar në stadiumin e Gjorçce Petrov në Shkup e cila u ndërpre pas problemeve që ndodhën në fushën e lojës, ku pas hyrjes së disa tifozëve të Teteksit në teren, futbollistët e Shkëndisë e lëshuan fushën duke e lënë lojën të pa përfunduar.

FFM-ja vendosi që Teteksin e cila ishte organizatore e ndeshjes ta dënojë me gjashtë ndeshje pa tifozë për lëshime në aspektin organizativ, ndërsa Shkëndisë do ti minusohen tre pikë.

FFM ka marrë vendime edhe për dënime financiare për klubët, ku Teteksin e ka dënuar me 4500 euro për mjetet pirroteknike të hedhura në fushë, ndërsa Shkëndinë me 2500 euro për lëshimin e fushës para përfudnimit të lojës.

Komisioni diciplinor gjithashtu sanksionoi përfaqsuesin e Shkëndisë Fikret Shaqiri me 12 muaj mos pjesmarrje në aktivitetet futbollistike në vend, ndërsa procedurat e ngritura kundër trajnerit Artim Shaqiri dhe kapitenit Muhamed Useini u rrëzuan në mungesë të fakteve kundër të njejtëve.


busy
komente