HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 01 Dhjetor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria e Pare/ Kukesi denohet me 6-ndeshje pa tifoze
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 09 Maj 2012 21:21   pdfShtypEmail

kate-pareEkipi i Kukesit qe eshte nje nga kaniditet kryesor per te hyre ne Kategorine Superiore eshte denuar me 6-ndeshje pa tifoze. Kjo erdhi si pasoje e hedhjeve te sendeve te forta ne fushen e lojes e cila shkaktoi nderprerje te perkohshme te ndeshjes Kukesi-Luftetari.

Pa denuar nuk ka shpetuar dhe ekipi i Vlores i cili  për mosmarrje masash organizative për zhvillimin e ndeshjes me KF Skrapari humbet ndeshjen në tavolinë me rezultatin 3-0 dhe i zbriten 3 pikë nga klasifikimi i përgjithshëm në bazë të nenit 65.4 të KDS.


busy
komente