HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 22 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Mark Frroku: Tërbuni në Superligë, nuk do të heq dorë nga ekipi
nga AlbaniaSoccer   E martë, 02 Korrik 2013 20:12   pdfShtypEmail

Terbuni1Pavarësisht se si do të jetë forma e përkrahjes së ekipit të futbollit të Tërbunit, deputeti i PKD-së, Mark Frroku, pohon se angazhimi politik nuk do ta pengojë për të ndërtuar një ekip të denjë për në Superligë. “Për pjesën më të madhe të sezonit të fundit Tërbuni ishte kandidat për të dalë në Superligë, madje kemi mundur Lushnjën dhe Partizanin, por për disa arsye nuk u bë mundur. Së pari, pres rikthimin e vëllait, por sidoqoftë, ekipi do të nisë së shpejti rikompozimin, si në staf drejtues, ashtu edhe në grupin e futbollistëve, madje do të investojmë edhe te të rinjtë pukjanë, në mënyrë që Tërbuni të përfaqësohet sa më shumë nga elementi vendës. Padrejtësitë në gjykimin e ndeshjeve nuk do t’i tolerojmë më, vetëm se ishim skuadër e vogël”, - deklaroi Mark Frroku.


busy
komente