HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Armando Duka: Grup i forte, por ka edhe me keq!
nga AlbaniaSoccer   E diel, 07 Shkurt 2010 15:25   pdfShtypEmail
duka_debat_tv_thumbSot eshte hedhur ne Varshave te Polonise, shorti per eliminatoret e ardhshme te Kampionatit Evropian 2012, ku Shqiperia do te bej pjese ne Grupin D, se bashku me Francen, Bjellorusine, Bosnia dhe Herzegovina, Rumani, Luksemburg.

Pas shortit, ne nje bisede per Albaniasoccer.com, Presidenti i FSHF-se Armand Duka u shpreh: "Eshte nje grup relativisht i forte. Mendoj se pervec Frances, cdo ndeshje mund ta fitojme. Jane skuadra me te cilat kemi luajtur edhe me pare dhe kemi njefare njohurie per futbollin e tyre. Eshte grup interesant dhe i forte, por mund te kishim patur edhe me keq", perfundoi Armand duka prononcimin e tij nga Varshava per Albaniasoccer.com

Klevis Bejkollibusy
komente