HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 07 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
EURO 2012 / "Treshja" shqiptare ne Luksemburg!
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 18 Shkurt 2010 23:34   pdfShtypEmail
euro2012_thumbPresidenti i Federates Shqiptare te Futbollit Armand Duka, Sekretari i Pergjithshem Eduard Prodani si dhe trajneri i skuadres Perfaqesuese Josip Kuzhe ndodhen ne Luksemburg per te marre pjese ne shortin per te percaktuar kalendarin e ndeshjeve per Grupin eliminator per Kampionatin Evropian 2012 qe do te zhvillohet ne Poloni dhe Ukraine. Sic dihet Shqiperia ben pjese ne te njejtin grup me Francen, Rumanine, Bjellorusine, Bosnie dhe Herzegovina dhe Luksemburgu. UEFA ka percaktuar te gjitha datat e mundshme, nderkohe qe perfaqesueset e shteteve pjesemarrese do te bashkebisedojne per te percaktuar kalendarin e plote.  Nese delegacionet nuk bien dakort per datat, atehere kalendari do te percaktohet nga nje komision i posaçem i UEFA-s.

Altin Ngjela

busy
komente