HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Zyrtare/ Halili dhe Vata kandidate per presidente ne FSHF!
nga AlbaniaSoccer   E premte, 19 Shkurt 2010 00:34   pdfShtypEmail

refik_halili_donator_tek_tirana_thumbPresidenti i Tiranes, Refik Halili ka zyrtarizuar kantidaturen per president te FSHF-se, ne zgjedhjet e pergjithshme qe do te zhvillohen ne daten 10 mars, ne Durres. Prej kohesh eshte perfolur ne media se Halili do te kantidonte, por vetem sot ai ka pranuar publikisht se do te jete pjese e gares per te marre ne dore frenat e Federates Shqiptare te Futbollit. Gjithashtu, Ish futbollisti i Vllaznise dhe kapiteni i ekipit kombetar, Rudi Vata, ka pranuar sot publikisht se dhe ai do te jete pjese e gares per te marre drejtimin e Federates Shqiptare te Futbollit. Vata ka pohuar se ne rast se nuk arrin te mposhte dot i vetem presidentin aktual Armando Duka, mund te bashkohet ne aleance me kantidatin tjeter, presidentin e Tiranes, Refik Halili. 

Enea Shtrepi


busy
komente