HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kalendari i Shqiperise per ndeshjet Kualifikuese te Kampionatit Europian EURO 2012
nga AlbaniaSoccer   E premte, 19 Shkurt 2010 15:18   pdfShtypEmail

euro2012_thumbShqiperia i fillon dhe i mbaron ndeshjet kualifikuese te vlefshme per Euro 2012 me Rumanine. Kalendari i plote me datat e ndeshjeve te kombetares Shqiptare :

1.      Rumani – Shqiperi                                         4 Shtator 2010

2.      Shqiperi – Luksemburg                                   8 Shtator 2010

3.      Shqiperi – Bosnje Hrezegovine                       9 Tetor 2010

4.      Bjellorusi – Shqiperi                                       13 Tetor 2010

5.      Shqiperi – Bjellorusi                                        26 Mars 2011

6.      Pushim                                                            30 Mars 2011

7.      Pushim                                                            4 Qershor 2011

8.      Bosnje Hrezegovine – Shqiperi                       8 Qershor 2011

9.      Shqiperi – France                                            3 Shtator 2011

10.  Luksemburg – Shqiperi                                      7 Shtator 2011

11.  France – Shqiperi                                              8 Tetor 2011

12.Shqiperi – Rumani                                              12 Tetor 2011

 


busy
komente