HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Josip Kuzhe: Deshiroj te fitojme, duhet te luajme loje kolektive!
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 03 Mars 2010 09:15   pdfShtypEmail

josip_kuzhe“Sigurisht, ndeshja me Irlandën është një test përgatitor, ku do të përpiqemi të përmirësojmë lojën tonë, edhe pse kemi përballë një kundërshtar të fortë. Një rezultat i mirë, pervecse do të kënaqe tifozët, do të krijojë një atmosferë pozitive edhe në ekip. Por ka dy këndvështrime. Unë si trajner dua ta fitoj këtë ndeshje, ndërsa nga ana tjetër federata na ka vendosur përballë një kundërshtari të fortë, që do të jetë dicka plus për skuadrën tonë. Preferoj që skuadra të zhvillojë lojë kompakte, lojë grupi dhe individualitetet do të doja që të ndihmonin në këtë objektiv. Nuk mund të them ende një formacion pasi kemi një problem dëmtimi me Canën. Unë kam parashikuar dhe një zgjidhje nëse ai do të mungojë, por gjithsesi do të pres deri ditën e ndeshjes, të shohim se cfarë do të ndodhë me rikuperimin e tij”, perfundoi Kuzhe.


busy
komente