HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Mbremje Gala ne diten e lindjes se te ndjerit Panajot Pano!
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 08 Mars 2010 00:03   pdfShtypEmail

panajot_pano_Ditelindja e te ndjerit Panajot Pano, ka mbledhur ne Pallatin e Kongreseve, nje numer te madh personalitetesh nga bota e sportit por jo vetem futbolliste, personalitete, veteran por dhe politikane kane marre pjese ne kete ceremoni per te nderuar kujtimin e legjendes se futbollit shqiptar, Panajot Pano. Keshtu, mbremja gala, e organizuar ne kujdesin e MTKRS dhe Lefter Kokes, me skenar dhe regji te poetit Agim Doçi dhe komentatorit sportiv Veli Rada, ka qene edhe e para e ketij lloji ne nderim te legjendes se futbollit shqiptar ne pervjetorin e tij te lindjes.

Enea Shtrepi


busy
komente